"Paysan, le Père Melon"
Etsning (VI état av VI), 1879, stämpelsignerad, samt numrerad med blyerts 12/12. 10,4 x 16,4 cm, bladstorlek 16,2 x 24,5 cm.
Kraftigt gulnad och missfärgad efter passepartout.
Kornfeld, Bern, 17 Juni 1970, Lot 1137.
Delteil 25.