"El sobreviviente visita los pájaros"
Etsning och färgakvatint, 1972, signerad med blyerts (ur upplagan om 150 ex), tryckt hos Arte Adrien Maeght, Paris, utgiven av Le Vent d'Arles, Paris. 18,5 x 23 cm, bladstorlek 25,2 x 65,4 cm (vikt ark).
Gulnad.
Dupin 561.