848
193614

SKED med dubbel kerubknopp, ostämplad, Sverige 1600-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris

Delvis förgylld. Räfflat skaft med odjurshuvud, i bladet graverat ornament.