636
201345

BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
21 000 SEK

Förgylld brons. Stående romersk krigare vid sköld med texten "AMOUR A LA PLUS BELLE". Delvis vitemaljerad urtavla. Längd 36,5, höjd 48 cm. Pendel och nyckel medföljer. Nyckel finns.

Nyckel finns.