628
191302

BORDSPENDYL. Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 680 - 3 580 EUR
2 840 - 3 790 USD
Klubbat pris

Förgylld brons och marmor. Tempelformad. Vitemaljerade sifferringar. Märkt undertill "No 2098" Höjd 39 cm, diam 17 cm. Nyckel och pendel medföljer.

Senare puttofigur, smärre marmornagg.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?