Sannolikt HMS Vanadis i medelhavet utanför nordafrika
Signerad H. af Sillén och daterad 1890. Duk 65 x 96 cm.
Motivet föreställer sannolikt HMS Vanadis. / The motif probably depicts HMS Vanadis.