596
195220

LYKTA, för sex ljus. Gustaviansk stil, 1800-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 360 - 1 820 EUR
1 450 - 1 930 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Förgylld mässing. Hexagonal. Dekor av meanderbård, bandrosetter och lagerstav. Höjd 63 cm Diameter 48,5 cm.

Lagningar, kompletteringar, skador, tre glas saknas, elborrad.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

656. Johan Laurentz Jensen, Stilleben med stockrosor, prästkragar, blåklint, vallmo, kornax, rönnbär och en fruktkorg.
Utropspris
300 000 - 350 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK