SKRIVBORD MED UPPSATS. Sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Fanerat med mahogny. Beslag och lister av mässing. Uppsats med lådor och fack bakom rulljalusi. Skivan med uppfällbar skrivyta. I kortsargen låda. Längd 89, bredd 78, höjd 76, höjd inkl uppsats 111 cm. Nycklar medföljer.
×
Logga in
Kunde inte logga in