1398
198993

KRUKA med LOCK, keramik. Han dynastin (206 f.Kr. – 220 e.Kr.)

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Grönglaserad. Höjd 20,8 cm.

Locket med nagg. Glasyrbortfall.

Proveniens