GARNTIYR, fem delar, porslin och brons. Frankrike, 'Sèvres', 1800-tal. Signerat P.D. Boucher.
Bestående av bordsur, ett par kandelabrar för fem ljus samt ett par urnor med lock. Målad polykrom, förgylld och ciselerad dekor föreställande antikiserande figurer samt putto, sidor med landskapsvyer. Height 34 - 65 cm.
Slitage. (5)
×
Logga in
Kunde inte logga in