1260
197271

BORDSLYSTRAR, för tre ljus, ett par. Ryssland, 1700-talets slut.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 570 - 5 480 EUR
4 790 - 5 750 USD
Klubbat pris

Förgylld brons, blått glas, prismor och vit marmor. Flaskformad bladhölstrad mittstam. Höjd 53 cm. (2)

Kompletterade, ljuspipor borrade för el.

Proveniens

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?