Livets väg
Signerad med hjärtmonogram I.A. och daterad -03. Akvarell, gouache, tusch och blyerts på papper 19,5 x 16,5 cm.
Enligt uppgift tidigare i konstnärinnan Ellen Trotzigs samlingar
Enligt uppgift betyder signaturen inom hjärtat hjärtesorg.