"Nils H."
Signerad Martin Wickström och daterad 1990 a tergo samt signerad MW och daterad -90 a tergo. Objekt, bemålat trä, 90-watts kompaktlysrör. Längd 205 cm.
Martin Wickström, Daniel Birnbaum mfl, "Martin Wickström", 1999, jämför bild sid 58, 63, 68.