"Utan titel", 2007
Signerad Ida S. Borg och daterad 2007 och numrerad 1/3 a tergo. C-print, bildyta 49 x 49 cm. Bladstorlek 70 x 67,5 cm. Ur serien "Temporarily deranged".
Ida Borg tog sin kandidatexamen på Högskolan för fotografi våren 2010 och har förutom examensutställningen "Clouds of witness", på Röda sten i Göteborg, redan hunnit med att ställa ut på ytterligare en grupputställning på Galleri Box, Göteborg.
Hon har även deltagit i den folkliga, årliga "Planketutställningen" i Vitabergsparken, Stockholm samt i utställningen "Portraits" på Salon fur fotografie i Berlin.