891
103981

SKÅP. Frankrike, 1800-talets andra hälft. Napoleon III.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 880 - 2 350 USD
Klubbat pris
25 000 SEK

Fanerat med svärtat trä och färgat lövträ. Beslag av förgylld mässing. Skiva av vit marmor. Inläggningar i form av musiktrofé. Överst låda. Nedtill skåpdörr. Längd 77, bredd 54, höjd 114 cm. Nyckel medföljer.

Torksprickor, skiva med nagg, lister saknas ställvis, lösa lister medföljer.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?