Porträtt av en prost
Miniatyr. Signerad Gillberg och daterad 1804. Gouache på ben 6,5 x 5 cm. Innefattad i guldinfattning stämplad av F. Fyrwald och A. Selinder Stockholm 1804. Hårlock a tergo. Samtida ask i röd marokäng.
A tergo: "Prosten Tillgren mormors far"?