La vecchia cascata dell'Aniene
Uppfodrad duk 102 x 129 cm. Rikt snidad, förgylld och bronserad ram från 1700-talet.
Giuliano Briganti, "Gaspar van Wittel", 1996, jfr bilder kat nr 251-262.