1382
123949

GLASSERVIS, 36 delar. Böhmen 1800-talets andra hälft.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
707 - 883 EUR
752 - 940 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Bestående av 10 champagneskålar, åtta rödvinsglas, 10 vitvinsglas och åtta starkvinsglas. Slipad dekor av lambrequin med rocailler och blommor.

Ett vitvinsglas skadat, smärre nagg. (36)

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?