Ceramic design by Kyllikki Salmenhaara E1118
Franco Costa F574
En världsomspännande privatsamling F579
Klassiska antikviteter F577
Helsinki Winter Sale F504
Selected Gifts E1128
Curated Timepieces – november F529
1008
146125

VÄGGLYSTRAR, för två ljus, ett par. Gustavianska.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 420 - 5 310 EUR
4 530 - 5 430 USD
Klubbat pris
58 000 SEK

Förgylld brons och olikslipade prismor. Glasobelisk med avslutande vädursmaskaron. Höjd 57 cm.

Prismorna med obetydliga nagg, några gamla men ej ursprungliga prismor. (2)