1071
143231

GALLERIMATTA. "Cornelia". Rya. 334,5 x 118 cm. Signerad AB MMF (AB Märta Måås-Fjetterström).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
536 - 715 EUR
569 - 758 USD
Klubbat pris
3 500 SEK

Komponerad 1933.

Något ställvis hårt slitage, smutsig, fläckar, obetydlig lagning. Långsidorna med trampveck, kortsidorna med smärre skador, fransar saknas.

Ett exemplar av "Cornelia" tillverkades till Övralid.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?