516
81539

SNUSDOSA, av Lars Holmström, Lund 1760. Tidig rokoko.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Invändigt förgylld. Kartuschformad med dekor i relief på locket av höstskörd. Längd 8 cm.

Slitage.

Proveniens

F.S. 244, Falk Simons samling.