506
90811

BÄGARE, av Nils Dahl, Linköping 1750-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 820 - 2 270 EUR
1 930 - 2 420 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Delvis förgylld. Tulpanformad, på fot. Graverat vapen för adliga ätten Wrangel samt initialer CG, AW, NI. Höjd 13,5 cm.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

836. Johan Krouthén, Sommargrönska.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK