Svenska vyer bl a Svartsjö slott
Signerade "Efter natur, C Akrel och daterade 1803-1804. Akvareller tre stycken samramade. 14,5 x 24, 14,5 x 24 samt 11,5 x 21,5 cm.
Antikurmakaren Ingavar Månsson, Malmö.