1058
87271

ANTIK ABBADEH möjligen. 239,5 x 170,5 cm.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
894 - 1 340 EUR
948 - 1 420 USD
Klubbat pris
8 200 SEK

Mörkblå botten med närmast yttäckande benvit medaljong och polykroma stiliserade blommönster. Gråbrun huvudbård med blomranka.

Något slitage, smutsig, smärre fläckar, liten lagning. Baksidan med obetydliga malskador, långsidorna med trampveck.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?