998
68859

SVEN ERIK SKAWONIUS, vas, Kosta 1935.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
364 - 546 USD
Klubbat pris
7 200 SEK

Blästrat och slipat, dekor av fiskar och vattenväxter. Signerad Kosta 1935 Skawonius 14/18 Höjd 19 cm.

Obetydlig nagg på reliefdekoren.

Modellen formgiven år 1935.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

780. Victor Vasarely, "SOENE".
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
Budhistorik
210 000

ditt bud
200 000

ditt bud
195 000

ditt bud
190 000

ditt bud
185 000

ditt bud
180 000

ditt bud
Aktuellt bud:
210 000 SEK