JOHAN ROHDE, skrivställ, Georg Jensen Köpenhamn 1919.
Svenska importstämplar GAB F, 830/ 1000 silver. Design nr 305, rektangulärt med avfasade hörn, fasetterade bläckhornshållare, på fötter, med genombrutna handtag. Längd 31 cm, vikt 790 gram.
Bläckhorn av glas med obetydliga nagg.
×
Logga in
Kunde inte logga in