912
80251

JOHAN ROHDE, skrivställ, Georg Jensen Köpenhamn 1919.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
879 - 1 320 EUR
933 - 1 400 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Svenska importstämplar GAB F, 830/ 1000 silver. Design nr 305, rektangulärt med avfasade hörn, fasetterade bläckhornshållare, på fötter, med genombrutna handtag. Längd 31 cm, vikt 790 gram.

Bläckhorn av glas med obetydliga nagg.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

744. Isaac Grünewald, Kvinnoporträtt.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK