"Ma de proverbis"
Färglitografi, 1970, signerad med blyerts 5/75, tryckt hos Arte Adrien Maeght, Paris, utgiven av Polígrafa, Barecolna. 55,5 x 75,5 cm, bladstorlek 56,5 x 76,5 cm (Arches).
Gulnad, veck längs bladets övre kant
Mourlot 675 ej 678.
Mourlot 675.