ISAAC GRÜNEWALD, olja på duk, signerad Grünewald, utförd omkring 1923.
Porträtt av R. Östbergs hustru / Madame Burer, Paris. 100 x 81 cm.
Vissa partier med krackelyr.
Bukowskis Moderna (Svensk-Franska Konstauktioner), katalog nr 415, 27 november 1980, kat nr 44.