Vitmålade stommar. Svängda ben och sarger. Kopplade ben. Genombrutna balusterformade ryggbrickor. Tygklädda sitsar.
Slitage. Visst färgbortfall. Fläckar. Sprickor. Mindre skador och lagningar. Nedsuttna sitsar. Renoverade och kompletterade.