Online-teemahuutokaupat
Helsinki Winter Sale F504
Huutokauppa:
Selected Gifts E1128
Huutokauppa:
Curated Timepieces – November F529
Huutokauppa:
Josef Frank and Friends – Winter Edition F534
Huutokauppa:
Jern's Weapon Collection E1122
Huutokauppa:
A Swedish Private Collection F578
Huutokauppa:
The Beautiful Line F593
Huutokauppa:
Design Jewellery Online E1100
Huutokauppa:

SPEGEL OCH LAMPETTER, ett par. Karl August Martinsson, Stockholm troligen 1929. Tenn.

Spegel och två lampetter med graverad dekor av solar och stiliserade blommor och växter. Spegeln ca 54x67 cm, lampetternas höjd ca 29 cm. Lampetterna stämplade med bl a otydlig årsstämpel, troligen C8 för 1929.

Repor. Slitage. Smärre bucklor. En lampett med sned ljuspipa.

Lähtöhinta
2 500 SEK