Spegel och två lampetter med graverad dekor av solar och stiliserade blommor och växter. Spegeln ca 54x67 cm, lampetternas höjd ca 29 cm. Lampetterna stämplade med bl a otydlig årsstämpel, troligen C8 för 1929.
Repor. Slitage. Smärre bucklor. En lampett med sned ljuspipa.