Målat. Tudelat. Överdel med ett glasat dörrpar och bakomliggande hyllplan av glas. Underdel med två lådor samt ett dörrpar och bakomliggande hyllplan. Bredd 111. Djup 41. Höjd 180 cm.
Slitage. Repor och märken.