Gulmetall. Dekor av putti med musikinstrument. Mittdel i porslin med dekor av duvor. Fyra ljushållare vardera. Höjd 40 cm.
Bruksslitage. Anlöpningar. Mindre dekoravslag. Lagningar och sprickor på ljusarmar. Några delar något sneda. Troligen saknas kedjor på ljusarmar.