STOLAR, 6 st, nyrokoko, 1800-talets slut.
Svängda ryggar med skuren dekor. Höjd 88 cm
Slitage, ställvis hårdare. Repor och märken. Förstärkningar. Omklädda. Två av stolarna något rangliga. En stol med lagad rygg.