Nyrokoko, 1820

Nyrokoko, 1820

STOLAR, 6 st, nyrokoko, 1800-talets slut.

Svängda ryggar med skuren dekor. Höjd 88 cm

Slitage, ställvis hårdare. Repor och märken. Förstärkningar. Omklädda. Två av stolarna något rangliga. En stol med lagad rygg.

Auction closed
2 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed