KARMSTOLAR, ett par, svensk rokoko, sent 1700-tal
Bonat trä. Skuren dekor. Svängda ben. Fast stoppad sits och rygg klädd i blommigt tyg.
Förstärkta. Renoverade och kompletterade. Sliten klädsel. Lagningar, ranglig karm. Avlutade