SPEGEL, otydligt märkt med Stockholms hallstämpel, rokoko, sannolikt 1770-tal.

Genombruten rikt skulpterad över- och nederdel med dekor av rocailler och blommor. Kvicksilverfolierat glas. Höjd ca 130 cm.

Restaurerad och kompletterad. Senare ytbehandling, Lagningar, skador.

Lähtöhinta
15 000 SEK
Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?