SKÅP, Jugend, 1900-talets början.
Bemålat trä. Dörr med bakomliggande hyllinredning, två lådor nedtill. Bredd 67 cm, djup 43 cm, höjd 187 cm. Nyckel finns.
Senare bemålning, visst slitage.