Muut
641844

SALTKAR, 2 st, och SENAPSKANNA, silver och glas, 1900-talets första hälft, vikt exklusive glas 213 gram.

Genombruten, antikiserande dekor. Blåtonade glasinsatser. Höjd 4- 7,5 cm.

Bruksslitage. Smärre nagg och anlöpningar. Möjligen ej ursprungligt glas i ett saltkar.

Lähtöhinta
1 500 SEK