KLÄDSKÅP, jugend, tidigt 1900-tal.
Rak form. Vitmålat. Två lådor, dörr med bakomliggande hyllor. Bredd 106, bredd 52, höjd 181 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage, senare målat.