MEDICINSKÅP, Japan, sent 1900-tal.

Betsat och lackerat trä. Fyrtionio lådor i sju varv, vardera låda med två skurna tecken. Två dörrpar nertill med bakomliggande förvaringsutrymme. Beslag i patinerad metall. Längd ca 92,5 cm, bredd ca 23 cm, höjd ca 105 cm.

Smärre slitage. Enstaka märken och fläckar.

Lähtöhinta
2 000 SEK