Förgyllt och bemålat trä. Skuren dekor. Höjd ca 120 cm.
Hårt slitage. Skador och avslag. Kraftigt angripen av skadedjur. Färgbortfall. Fläckar och smuts. Möjligen senare förgyllning och bronsering.