KYRKOSKULPTUR, 1700-tal.

KYRKOSKULPTUR, 1700-tal.

Förgyllt och bemålat trä. Skuren dekor. Höjd ca 120 cm.

Hårt slitage. Skador och avslag. Kraftigt angripen av skadedjur. Färgbortfall. Fläckar och smuts. Möjligen senare förgyllning och bronsering.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.