Fem stolar, modell 503. Två Karmstolar. Furu med flätad sits. Etikettsmärkta. Bord, furu, diameter ca 160 cm, höjd 72 cm.
Slitage, repor samt skav. Fläckar. Stolarna med skador på de flätade sitsarna.