MATSALSGRUPP, 8 delar, Furu, ur serien Asserbo, Børge Mogensen för Karl Andersson & Söner.

Fem stolar, modell 503. Två Karmstolar. Furu med flätad sits. Etikettsmärkta. Bord, furu, diameter ca 160 cm, höjd 72 cm.

Slitage, repor samt skav. Fläckar. Stolarna med skador på de flätade sitsarna.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed