STOLAR, 7 + 3 st snarlika. Gustavianska, bla Erik Holm (mästare i Stockholm 1761-1786).
Bonade. Tre signerade "E HOLM". Erik Holm (mästare i Stockholm 1761-1786).
Renoverade, kompletterade. Lagningar.