Barock

Barock

SPEGEL. Senbarock, 1700-tal.

Uppsvängt profilerat krön. Spegelglas infällt i ramen. Dekor av bland annat växtslingor. Höjd ca 64 cm.

Slitage, repor och stötskador med bland annat sprickor i glas. Anlupet spegelglas. Mindre renovering, bland annat förstärkningar samt senare baksida.

Lähtöhinta
4 000 SEK