SJÖOFFICERSSABEL, m/1915.

SJÖOFFICERSSABEL, m/1915.

Mässingsfäste med dekor av lejonhuvud. Klinga med etsad dekortext, bl a "Konungen o Fäderneslandet". Balja i läder med beslag i mässing. Längd 91 cm.

Slitage, repor. anlöpningar.

Lähtöhinta
2 000 SEK