BOKHYLLA, AB Svenska Ramfabriken, Malmbäck, Sverige, 1950/60-tal.

Svartlackerad benställning med stomme i teakfaner. Hyllor, lådor, skåp samt utdragbar skrivskiva. Längd 116, bredd 43, höjd 164 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, fläckar och märken. Avslag med påbättrad färg.

Muut tiedot

Skåpsdörrar måste öppnas för att kunna dra ut skrivskiva.

Lähtöhinta
2 000 SEK