BOKHYLLA, AB Svenska Ramfabriken, Malmbäck, Sverige, 1950/60-tal.

Svartlackerad benställning med stomme i teakfaner. Hyllor, lådor, skåp samt utdragbar skrivskiva. Längd 116, bredd 43, höjd 164 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, fläckar och märken. Avslag med påbättrad färg.

More information

Skåpsdörrar måste öppnas för att kunna dra ut skrivskiva.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed